חדרי ביטחון

זקוקים לשיפוץ, ייעוץ או הצעת מחיר?

שיפוץ מקצועי, ייעוץ ויחס הוגן, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

חדרי ביטחון

חדרי ביטחון , זהו סוג של מרחב מוגן שצריך להיות היום בכל בית ומבנה בישראל. הוראות פיקוד העורף מחייבות היום כל בית פרטי או מבנה ציבורי שיהיה בו מרחב מוגן כלשהוא. יש בתים שבהם המרחב המוגן הוא חדרי בטחון, ויש בתים שבהם המרחב המוגן הוא ממ"דים.

חדרי ביטחון אינם סתם חדרים בבית

חדרי בטחון אמורים להגן עלינו בשעת חירום ולכן יש להם מאפיינים ספציפיים . תהליך הבניה של חדרי בטחון שונה מתהליך הבניה של חדר רגיל, גם חומרי הבניה של חדרי בטחון שונים מחומרי הבניה שמשמשים אותנו לבנייה של חדרים רגילים.

הקירות והתקרה של חדרי בטחון אמורים להיות עשויים מבטון מזויין, שאמור להגן עלינו בצורה הטובה ביותר מפני סכנות כמו הדף, שריפה, חדירת גזים ,שטפון ועוד.

ע"פ הוראות פיקוד העורף חדרי בטחון צריכים להיות אטומים למים וגם לגזים. חדרי בטחון צריכים להיות מסוגלים לעכב בעירה של אש, ולמנוע הדף.

חדר בטחון
חדר בטחון

חדרי ביטחון יש להם דלתות הדף מיוחדות שעשויות מפלדה ומונעות הדף, חדרי בטחון יש להם גם חלונות מיוחדים שגם הם אמורים למנוע הדף.

חדרי ביטחון אמורים לעבור תהליך של איטום מיוחד איטום שיגן עלינו מפני מצבים של חדירת מים או חדירת גזים במצבי חירום.

דלתות וחלונות של חדרי בטחון יש להם נטייה לקורוזיה בשל הגשמים והרטיבות , כתוצאה מכך נוצר מצב שבו חדרי בטחון אינם אטומים לחלוטין ויש סיכון של חדירת גזים בעתות חרום.

איטום איכותי ויעיל של חדרי בטחון הוא אחד התנאים הבסיסיים לתקניות של חדרי בטחון, חדרי בטחון שעברו איטום איכותי ויעיל הם חדרי בטחון תקניים שניתן לסמוך עליהם בזמני חרום.

במדינת ישראל שבה יש לצערנו לא מעט עתות מלחמה ועתות חרום , חדרי בטחון ומרחבים מוגנים הם צו השעה, והם כורח המציאות.

עובדה זו הביאה לכך שיש היום חברות רבות המספקות שירותים רבים הקשורים לאותם חדרי בטחון.

יש חברות המספקות שירותי איטום מיוחדים לחדרי בטחון, יש חברות המספקות שירותים של מערכות אוורור חכמות המאפשרות נשימה חופשית למי שישהה בתוך חדרי בטחון.

יש חברות המציעות התקנת צנרת (תקשורת, מים וחשמל ) עבור חדרי בטחון , ויש גם חברות המציעות שירותים משלימים המיועדים לאותם חדרי בטחון כמו למשל שירותים כימיים, תאורת חרום, ערכות עזרה ראשונה ועוד ועוד.

קרא עוד