עבודות עפר ופיתוח

עבודות עפר ופיתוח

זקוקים לשיפוץ, ייעוץ או הצעת מחיר?

שיפוץ מקצועי, ייעוץ ויחס הוגן, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

עבודות עפר ופיתוח

עבודות עפר ופיתוח הן מהשלבים החשובים ביותר בתהליכי בנייה. בין אם מדובר על בנייה של מבנים פר אקסלנס, בנייה של גשרים ואף סלילה של כבישים ושלל עבודות בנייה אחרות. עבודות מסוג אלו קשורות באופן ישיר לקרקע, הדרך בה היא מהודקת, מיושרת ומאוזנת בטופוגרפיה שלה כמו גם האופן בו מתחבר המבנה לקרקע.

 עבודות עפר ופיתוח: מה החשיבות?

למעשה, בתהליך בנייה חדש, עבודות עפר ופיתוח הן כאמור מהשלבים החשובים להשלמתו. וזאת כי מתבקש להכין את הקרקע לתהליך הבנייה. עבודות אלו מתנהל בהדרכתו ובמסגרת ביצועיו של קבלן עפר. העבודות יכולות להתבצע על ידי שימוש בציוד מכנסי הנדסי כבד. מה זה כולל? באגרים, מכבשים, דחפורים וכל המתבקש כדי לעזור לאדמה להתכונן לתחילתו של תהליך בנייה.

אי לכך ובהתאם לזאת, אנחנו יכולים להבין שכאשר מדובר על עבודות עפר ופיתוח מדובר למעשה על פעילויות בניה שמבקשות להזיז ממקום אחד לשני אי אילו כמויות של עפר וסלעים. במסגרת עבודות עפר ופיתוח ייתכן שיהיה יישור של שטח אדמה, כחלק מהניסיון להכין אותו לכאורה לבניית מבנים. סופן של עבודות עפר ופיתוח מתבטא בהוצאת כמויות של עפר, סלעים, אבנים וכן הלאה – מאתר הבנייה לאזורים אחרים.

עבודות עפר ופיתוח: שימושים וייעודים

למעשה, גם חפירת יסודות הבניין מבקש להוציא כמויות עפר מאתר הבנייה. זאת, כי היסודות הולכים להיכנס לנקודה מסוימת, ועל פי כן כדאי שהיא תהיה ריקה ופנויה לקבלתם. למעשה, גם חפירת תעלות, מנסיבות דומות מבקשות להעביר את העפר שהיה בעבר במקומן, למקום אחר כך שכעת יש מקום לחפירתן. תעלות אלו יכולות להיות במספר גדולים ולמספר מטרות שונות. לדוגמה, חפירת תעלות יכולה להתבצע כדי ליצור תעלה המאפשרת סלילת דרכים, מסילות ברזל, העברת תשתיות, צנרת וכן הלאה.  לעתים חפירת תעלות יכול לעזור כקו הגנה מפני עלייה של מפלסי מים.

קבלני עבודות עפר ופיתוח יכולים לעשות שימוש במספר כלים שונים להשלמת המשימה. בעבר היה נהוג לעבוד עם סוג מסוים של טרקטורים. הגדולים והבסיסיים. כיום לכל מאפיין בעבודה אפשר שיהיה כלי ייעודי. למעשה, ישנם מספר כלים של ציוד מכני הנדסי שיכול לעזור בכל מיני אספקטים של עבודות עפר ופיתוח. את חלקם כבר הזכרנו קודם, כמו באגרים, טרקטורים, אלא שישנם גם שאפלים, דחפורים, מפלסות וכן הלאה. אשר לכל אחד ייעוד שונה ותמיכה אחרת בתהליך העבודה.

עבודות עפר ופיתוח: תכנון מקדים

עבודות עפר ופיתוח יכולות להתאפיין על ידי תכנון מקדים. בשלב התכנון, יוגדרו העבודות בשני אזורים רלוונטיים. אזור אחד מציין את האזור ממנו מפנים את העפר, והאזור השני יהיה זה שמעבירים אותו. וכדי לבצע את התכנון מתבקש לדעת איך לבצע הנדסה גאו-טכנית ולחשב כמויות עפר ומשמעויות שונות בהובלה שלהן לאזורי העבודה. ניתן ליצור עימנו קשר כדי לגלות עוד פרטים.