צביעת דירות

צביעת דירות

זקוקים לשיפוץ, ייעוץ או הצעת מחיר?

שיפוץ מקצועי, ייעוץ ויחס הוגן, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

צביעת דירות

כל צבעי יגיד לכם כמו שכל מעצב פנים יסביר לכם, צביעת דירות כיום הפך להיות פרויקט גדול יותר מאשר כמה מברשות ופחי צבע. מה שפעם היה ידוע מקסימום בתור חידוש הקירות בלבד הפך להיות משהו חשוב יותר, ככל שהקדמה מתקרבת ותומכת אנחנו מבינים מה המשמעות האמיתית של צביעת הבית שלנו, להבין שאחרי צבע בצורה איכותית ומקצועית הבית מקבל מעבר ליופי, אופי אחר לגמרי.

צביעת דירות – שדרוג הבית בכמה רמות

מי צובע ומתי? רבים מחליטים לקחת את היוזמה ומתחילים בביתם בצורה עצמאית את צביעת הבית. צביעת דירות לא אמורה להיות מסובכת כמו שאמורה להיות מתוכננת נכון בסך הכל. כאשר בעלי הבית מחליטים לעשות את העבודה הנ"ל בעצמם יש כמה דברים חשובים מאוד לקחת בחשבון, כגון עניין הניקיון שלפני ואחרי. הניקיון שלפני מדובר על כל סידורי החפצים והרהיטים שבבית בשביל לדאוג שלא יקרה להם חלילה שום דבר רע, מלכלוך וצבע ועד לשריטות בגלל תהליך העבודה עצמו.

לגבי ניקיונות שאחרי, יש תמיד לדאוג שלא השארנו שום סימנים מיותרים על הקירות ועל הרהיטים כמובן. לדאוג שכל קיר אכן קיבל את הצבע המיועד לו ולא קיבל התזות מצבעים אחרים בטעות. במידה והחלטתם לצבוע בעצמכם נא לדאוג לשמור על איכות הצבע, ישנם המון סוגי צבע לתהליך צביעת דירות אשר לא נכונים לשום עבודה צבעית. נירלט וטמבור תמיד מומלצים בחום למען עבודה מקצועית ונכונה לכל בית.

צביעת דירות ע"י צבעי מקצועי

צביעת דירות

במרבית מהשיפוצים שנערכים בביתנו, שוכרים אנו את שירותיהם של בעלי מקצוע ספציפיים המתאימים לאופי השיפוץ. בתחום צביעת הבית, נקרא בעל המקצוע ״צבעי״.

צבעי הינו בעל מקצוע העוסק בצביעת קירות בכל מבנה או מוסד הנדרש לכך. כיום, פועלים מגוון רב של צבעיים, כשחלקם פועלים באופן עצמאי, לעומת אחרים שמועסקים על ידי קבלני שיפוצים שונים. כשמחליטים לפנות לצבעי, מומלץ לבדוק מספר פרמטרים הכרחיים בעזרתם נוכל להגיע לשביעות רצון כוללת בעת סיום עבודתו.

כמו לכל בעל מקצוע, גם אצל צבעי מרכיב הניסיון הוא בעל חשיבות רבה. ניסיון ומספר רב של שנות פעילות, מעידות על אמינות ויושר מקצועי של בעל המקצוע, כשמספר הלקוחות הרבים במשך השנים מעיד על כך בצורה הטובה ביותר. לניסיון, כפי שלמדנו, לא מצאו עדיין תחליף ראוי, לכן כדאי לפנות לצבעי מנוסה ובעל שם מוכר בשוק, ובכך להבטיח את שביעות רצונכם.

אופן העבודה של הצבעי והתנהלותו בדברים הכרוכים מסביבה, מהווים את הערובה הטובה ביותר לאיכותו כבעל מקצוע. צבעי מקצועי בעל רמת סטנדרטים גבוהה, לא יתפשר בנוגע לחומרי העבודה המשמשים אותו כשיבחר במובחרים ביותר שבניהם, תוך הקפדה על יישום הוראותיו של היצרן ובכך יוכל להגיע לרמת ביצוע מקסימאלית.

בנוסף, נדרש מהצבעי לבצע את ההכנות המתבקשות לפני הצביעה, הכרוכות בביצוע כל התיקונים הדרושים בקירות לפני שמתחילים לצבוע. ביצוע ההכנות בצורה תקינה תבטיח בסיום הקניית מראה אחיד וחדש של הקירות .

על הצבעי מוטלת האחריות לבצע את הצביעה ביסודיות ובדיוק רב, תוך הקפדה לבצע את מספר החזרות הנדרש בכדי להגיע להטמעתו המלאה של הצבע בקיר. בנוסף, עליו להקפיד על שימוש נכון במברשות הצביעה השונות, שיגרום למראה אחיד ללא הופעת סימני מברשות.

כמו כן, יכולת עמידה בזמנים של הצבעי תנאי להתקשרות שאותו צריך לעגון בהסכם העבודה בין שני הצדדים .

עבודות הצביעה הן עבודות שתוצאותיהן בולטות לעין, כשניתן להבחין בבירור האם מדובר בעבודה חובבנית או בעבודה של צבעי מקצועי. לשם כך, נדרש מהצבעי להיות בעל מקצוע מיומן שמודע לחשיבות עבודתו תוך עמידה בכל ההתחייבויות שנתן ללקוח. לכן, כשאתם מחליטים לצבוע, פנו לצבעי המוכר כאיש מקצוע אמין וישר, כך שאיכות העבודה תהיה מונצחת בקירות ביתכם זמן רב.

צביעת דירות מקצועית

במידה ואתם לפני שיפוצים וצבע והחלטתם (בתבונה) לעבוד עם חברה מקצועית של צביעת דירות, תוכלו להגן על עצמכם בכמה דרכים, שימו לב שהמחיר ידוע מראש ולא הזיזו לכם את המחיר בגלל ש"הקירות עקומים". דעו את התהליך בשביל לא לבקש החזר חלילה מאוחר יותר.

בחירת חברת צביעה לבית אפשרי גם להרחיק לכת ולבקש המלצות, תמונות ותוצאות מבתים קודמים, אל תתביישו לבקש המלצות כי מדובר כאן בעיצוב המשדרג את הבית שלכם בצורה מקצועית ואם אתם כבר משלמים (לפעמים אלפי שקלים רבים) אז דעו והוכיחו לעצמכם שקיבלתם את הטוב ביותר מהחברה האמינה ביותר.

צביעת דירות לא אמורה להיות מסובכת אבל בהחלט אמורה להיות מתוכננת נכון!

צביעת חדרי מדרגות – יופי הבניין

רבים יעידו שיופי הדירה שלהם מתחיל מיופי החיצוני שלו, זה יכול להיות הצד החיצוני של הבית הפרטי וזה יכול אפילו להיות במקרה שלנו היופי החיצוני של הבניין המגורים שלנו. בניינים רבים בישראל נשארו עם אותו צבע ישן ומקולף בגלל שמדובר על הסכמה של כמה דיירים כאחד ויותר מזה – מדובר על הוצאה כספית שלא כולם מסכימים עליה. צביעת חדרי מדרגות אמורה להיות חשובה יותר מהחניון המזופת שנמצא מאחורי הבניין, יופי הבניין מתחיל בכניסה שלו ואם נזלזל שם, מעבר לחוסר הטיפוח והבעיות הבריאותיות שיכולות לנבוע מהעובש אפילו לקבל אורחים יהיה מעמסת אכזבה לבניין.

צביעת חדרי מדרגות – כל אחד וה"כן" שלו

לרוב כל אחד מדיירי הבניין אמורים להגיע להסכמה מלאה בשביל להגיע למצב שקוראים לחברה מקצועית של צביעת חדרי מדרגות, הצביעה אינה אמורה להיות רק בשביל יופי הבניין, אחד יכול להסכים כי הוא מתכנן למכור / להשכיר את הדירה שלו וקשה יותר כאשר מדובר בכניסה מטונפת / עתיקה לבניין. השני צריך להסכים כי הוא אוהב לארח בדירתו חברים ומשפחה וקשה כשמדובר בכניסה מעורערת ביופייה. השאר אמורים להסכים כי מדובר בבריאות שלנו אחרי הכל, לפי מחקרים רבים עובש זו בעיה נדירה בבניינים רבים בישראל אשר לא עברו צביעת חדרי המדרגות שלהם בעשר שנים האחרונות, דבר לא נעים שכזה יכול להיפתר בסך הכל ע"י חברת צביעה או אפילו פעילות משותפת של הדיירים בשביל ליהנות מהכניסה לבניין כמו שרצינו ביום שנכנסו לדירה שלנו.

ללא מטרד – רק החלטה!

כאשר אחד מדיירי הבניין מגיעים לרעיון הנ"ל שצריך לצבוע את הבניין בחדר המדרגות, אפשר לארגן הסכמה כללית בעזרת ועד הבית ולקרוא לחברה מקצועית אשר יכולה אפילו לבצע תיקוני טיח וצבע ישנים, צביעת המעקות בצבעי שמן כאלו ואחרים וכמובן צביעה מחודשת ומשודרגת של הקירות, כמובן שזה קשה ומורכב יותר בשל הזוויות והאי נוחות הכוללת אבל עדיין, אין שום מטרד עבור הדיירים, הכל יכול להתבצע בשקט ובמהירות עד כיומיים עבודה מקסימום ולהגיע לשנה חדשה של בניין עם יופי ואופי יוקרתי בקלי קלות.

צביעת דירה מקצועית

השינויים האחרונים בתחומי הנדל"ן בכלל והשיפוצים בפרט משפיעים על בעלי העסקים הקטנים במידה משמעותית, ואנשי מקצוע שעד אתמול היו מלאים בהזמנות לעבודה, מוצאים עצמם יושבים רגל על רגל, כשהעבודות רובן מתגלגלות אל הגופים הגדולים במשק דווקא, אלה שממילא חותמים על כל עסקה בשווי כמה מיליוני שקלים וזוכים לקבלה, דווקא בשל עושרם. הריכוזיות במשק הולכת ומתעצמת, וזה כבר לא סוד. לא צריך להיות מומחה גדול לכלכלה על מנת להבין שהאיכות נמצאת דווקא היכן שהכמות קטנה יותר.

החל מהבוקר, בו הצבעי יודע כי הלקוח ממתין אך ורק לו לצורך תחילת העבודה, דרך העמידה היומית בלוח הזמנים והאפשרות לפנות אל בעל המקצוע עצמו במקום לעבור דרך מערך שירות לקוחות מסואב ומורכב. שירותי צביעת דירה המתואמים עם בעל מקצוע מנוסה ומיומן בתחום יתבצעו מהר יותר, כאשר בצהריים ישנה אפשרות לעשות הפסקה קצרה ולבדוק את קצב ההתקדמות הכללי, לחפש ליקויים שונים או תקלות שיש לתקן, שיפורים ועוד.

תאגידים גדולים מתגלים על הצדדים הפחות מנוהלים שלהם, בעלי עסקים קטנים מפנים את מקומם לטובת קניונים גדולים ופרויקטים דרקוניים בתחום הנדל"ן מאיימים להטיל מורא על השיפוצניקים שביצעו עבודתם נאמנה ללא כחל וסרק משך שנים על גבי שנים. והאיכות, כך מתגלה, אינה מתחבאת היכן שהכמות שולטת דווקא. מסתבר כי איכות וניסיון הם ערכים המושגים בעבודה קשה, ושנים בתחום צביעת דירה מגלות כי הניסיון יקר מפז.

בין אם מדובר ביכולת למנוע טעויות יקרות מבחינת זמן וכסף לא מבוטלים, בין אם מדובר בהכרת עולם צבעי הקיר השונים והתאמת החומרים, בין אם מדובר בהכרת ההשפעות של כל חומר ועוד – אין ספק כי הניסיון משפיע על אורך העבודה, על טיב הביצוע של צביעת דירה וכמובן, על התוצאה הסופית. אולי זה המקום לציין כי מערך שירות לקוחות נרחב, המספק שירותים ברמה גבוהה, אינו עולה בקנה אחד עם שירותים אישיים הניתנים על ידי בעל מקצוע מתחום צביעת דירה המעניק את שירותיו בכל פעם אך ורק ללקוח אחד, או לכל היותר – למספר לקוחות מצומצם.

מאחר ותחום צביעת דירה עבר כל כך הרבה שינויים, בין אם בהרכב כח האדם המבצע אותו, בין אם בסוגי החומרים והצבעים המשמשים בענף צביעת דירה ובין אם בסגנונות הרווחים והאופנתיים יותר ופחות, הרי שההחלטה הסופי נקבעת על ידי בעלי הדירה. גם במקרה זה ישנו יתרון משמעותי לשירותי צביעת דירה הניתנים על ידי איש מקצוע מנוסה.

הכנת הבית לצביעה

צביעת קירות הבית, בין אם היא נעשית על ידי הדיירים או על ידי צבעי מקצועי, מצריכה הכנה של הבית. אנחנו רוצים לוודא שהתהליך יהיה מוצלח ככל האפשר והתוצאה הסופית תהיה יפה ומושקעת ובנוסף, אנחנו רוצים להבטיח שהחפצים הכי חשובים לנו בבית מוגנים ולא יכולים להתלכלך מהצבע. אז איך מכינים את הבית בצורה נכונה לקראת הצביעה?

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להוריד מהקירות את כל התמונות והחפצים התלויים עליהם. אם ישנם מדפים במקום מסויים שלא בטוח שנרצה להשאיר מחר או בעוד שנה, מומלץ להוריד אותם מהקיר ולהחזיר אותם לאחר הצביעה. את כל המסמרים עליהם נתלו התמונות והחפצים בבית, מומלץ להוריד ולמלא בחומר מילוי מיוחד. בנוסף, כדאי לסתום חורים ופגמים בקירות באמצעות חומרי המילוי או שפכטל כדי להבטיח צביעת קירות איכותית וחלקה ככל האפשר.

אם ישנם סדקים מהותיים בקירות, מומלץ מאד שהצבעי יבדוק את הסדקים וינחה אתכם כיצד לטפל בהם לפני הצביעה. בדרך כלל שירותי צבעי כוללים גם טיפול בסדקים אלו, על ידי סתימת הסדק עם חומר מילוי או עם תחבושת קיר מתאימה. במקרים בהם הסדקים נובעים מבעיה מהותית בבניית הבית, מרטיבות ומבעיות נוספות, מומלץ לערב גם איש מקצוע המתמחה בנזילות ושיפוצים שיבדוק מה מקור הבעיה ויפתור זאת.

הגנו על החפצים והרהיטים

דבר נוסף שאסור לוותר עליו הוא כיסוי מירבי לכל הרהיטים בבית. אם ניתן להוציא את הרהיטים מהחדר לפני הצביעה ולהעביר אותם למקום מוגן, רצוי לעשות זאת. אם מדובר ברהיטים כבדים שקשה להזיז כדאי להעביר אותם למרכז החדר ולכסות אותם בניילון עבה וגדול, שניתן להשיג בכל חנות לחומרי בניין. את כל החפצים הקטנים מומלץ לארוז בארגזים או להעביר לחדר אחר בזמן הצביעה, כדי למנוע לכלוך וכתמי צבע.

הכנה נכונה של הבית תעזור לכם למנוע תקלות ולהנות מקירות נקיים וממראה מעוצב ויוקרתי. אתם מוזמנים להמשיך לגלוש באתר שלנו כדי ללמוד עוד בנושא צביעת דירה והכנת הבית לצביעה.

כיצד למצוא צבעי מומלץ

שכירת שירותיו של צבעי יכולה להיות עניין מתסכל, באם לא נעזרים בהמלצות. ישנם לא מעט צבעים כיום המעניקים שירותים חובבניים ובכך מורידים את רמת העבודה הכללית. לפיכך, כיצד נדע מי הוא צבעי מומלץ? כיצד נוכל לבחור איש מקצוע אשר שירותיו יעניקו לנו את התוצאה שביקשנו, בלי כאבי ראש ובלי טרחה מיותרת? אתרי אינטרנט של המלצות הגולשים יכולים להוות פילטר מעולה למציאת צבעי מומלץ באזור המגורים שלנו, כאשר לא אחת ניתן למצוא באתרי אינטרנט אלו גם טיפים שונים וכן הכוונה כללית לגבי מציאת צבעי מומלץ באזור המגורים הרלוונטי בתחום העיסוק המתאים.

צבעי מומלץ על ידי לקוחות נאמנים יחסוך כאבי ראש מיותרים, טרחה וריצות או הוצאות כספיות על תיקונים שונים. לא אחת, אפשר להתקל בצבעים חובבניים שעשויים לנפח מחירים במטרה להגדיל את הרווח האישי, כאשר מדובר בעבודות צבע פשוטות או בסיסיות. בחירה נכונה של צבעי מומלץ מתבססת על השוואת מחירים ובדיקה מוקדמת של הצעות מחיר, בעלי ניסיון שונים וכן בדיקה של רישיון העבודה המתאים. לא כל צבעי יוכל לבצע עבודה בכל רמה, חשוב לפיכך לבדוק את סוג ההתמחות של הצבעי הרלוונטי ואת סוגי העבודות בהן צבר הכי הרבה ניסיון.

צבעי מקצועי יוכל להעניק לבית אופי חדש, על ידי שימוש באכניקות צביעה שונות ובשיתוף עבודה עם מעצב פנים מקצועי, יצירתי ומנוסה. למעשה, הגבול היחיד הוא הגבול שהלקוח מציב. בין בסגנון עיצוב בהשראת תקופת הרנסאנס, בין אם בעיצוב מינימליסטי או בעיצוב בהשפעת תקופת הבארוק, הרי שבכוחו של צבעי מומלץ להעניק לבית אופי ייחודי ויוצא דופן. הסוגים השונים של אופני הצביעה מאפשרים ללקוח לבחור את האווירה שתהיה בבית, חמה או קרה, אינטימית או מעניקה מרחב, חיה ודינאמית או חיוורת וככל שדמיונו של הלקוח מאפשר לו.

קרא עוד