שיפוצים בשדה בוקר

Renovation in the room

זקוקים לשיפוץ, ייעוץ או הצעת מחיר?

שיפוץ מקצועי, ייעוץ ויחס הוגן, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

שיפוצים בשדה בוקר

כמעט כל בעל בית צריך אחת לכמה שנים למצוא קבלן שיפוצים בשביל לשפץ את הבית. שיפוץ בית בשדה בוקר  יכול להגיע ממגוון סיבות: הסיבה הראשונה היא בלאי שכבר אי אפשר לתת לו להמשיך מכיוון שהוא פוגע בשגרת החיים, כמו למשל בלאי של צנרת המים שמוריד את איכות המים או בלאי במערכת החשמל שגורם להפסקות חשמל תכופות.

קבלן שיפוצים בשדה בוקר

הסיבה השנייה שצריך למצוא קבלן שיפוצים בשדה בוקר ולשפץ את הבית היא השבחת דירה לפני מכירתה שיעלה את ערך הבית וניתן יהיה לדרוש מן הקונים סכום גבוה יותר עליה. הסיבה השלישית שצריך קבלן שיפוצים בשביל לשפץ את הבית היא שלפעמים בעל הבית מרגיש צורך לשדרג את הבית אחד לכמה שנים.

מה צריך לדעת קבלן שיפוצים בשדה בוקר?

אחד הדברים שמייחדים קבלן שיפוצים טוב אל מול קבלן שאינו טוב הוא היכולת שלו עוד בשלב התכנון לראות איפה כל דבר בחלל החדר יהיה ממוקם ובנוסף לדעת איך התשתיות בבית יהיו.

קבלן שיפוצים טוב יושב עם בעלי הבית ודואג להבין איך הם רואים את מראה הבית לאחר שיסתיים השיפוץ ונותן להם טיפים והסברים לגבי שילוב התשתיות עם החזון שלהם כדוגמת מיקום הטלפוניה, מיקום השקעים בבית, אינטרנט, מערכת אוורור בבית ועוד.

בנוסף, ידאג קבלן שיפוצים בשדה בוקר גם להחליף את צנרת המים הישנה בחדשה, מכיוון שפעם כל צנרות המים היו מברזל מה שמחליד עם השנים ומוריד את איכות המים אך כיום משתמשים בצינורות פלסטיק שקל יותר להחליף עם צריך ואינם מחלידים ומתפוררים

איך מאתרים קבלן שיפוצים בשדה בוקר?

קבלן שיפוצים בשדה בוקר ניתן למצוא על ידי חיפוש פשוט ברשת האינטרנט, אך כידוע ברשת כל אחד יכול לפרסם את עצמו ואין באמת אפשרות לדעת מיהו אחד שהינו טוב מקצועי ואמין ומיהו נוכל שייקח את הכסף אבל לא ייתן תמורה מלאה בעדו.

הדרך הטובה ביותר למצוא קבלן שיפוצים אמין וטוב היא על ידי קבלת המלצה מקרוב משפחה או מכר שהתנסה כבר עם קבלן ספציפי שעשה לו פרויקט של שיפוץ והוא היה מבסוט מהעבודה שלו.

אילו תכונות צריכות להיות לו?

קבלן שיפוצים בשדה בוקר כפי שציינו צריך להיות מקצועי ולקחת את הפרויקט מההתחלה עד הסוף ולקדם אותו, אך התכונה החשובה ביותר של קבלן שיפוצים כמו כל איש מקצוע אחר היא אמינות מכיוון שמדובר ברוב המקרים בסכומי כסף לא קטנים ואף אחד לא היה רוצה ליפול על קבלן נוכל שייקח את הכסף שלכם בלי לעשות את העבודה.

קבלן שיפוצים בשדה בוקר

קבלן שיפוצים בשדה בוקר צריך לתת לכם מענה עבור מגוון עבודות כמו ספק עבודות חשמל בשדה בוקר, ספק עבודות אינסטלציה בשדה בוקר, ספק עבודות חשמל בשדה בוקר וכן ספק עבודות גבס בשדה בוקר. קבלן שיפוצים בשדה בוקר לא אמור להתמחות בביצוע בפועל של כל סוגי עבודות שיפוצים, אך הוא אמור להיות אחראי על אנשי המקצוע האחרים, שיבצעו עבודתם באופן המקצועי והטוב ביותר עבורכם ועבור ביתכם.

חיסכון משמעותי בבחירת קבלן שיפוצים ישר ואמין

בארץ, קיימים הרבה בעלי מקצוע וקבלני שיפוצים שונים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. ביניהם יש קבלנים שיגרמו לכם להצטער בגדול שזממתם שיפוץ ויהפכו את השיפוץ שלכם לסיפור מפחיד, מלחיץ, בזבזני ואפילו חולני.

לאומתם, יש גם קבלנים אחרים, שיוכלו ללוות אתכם בסבלנות ומקצועיות רבה ובצורה הקרובה ביותר לשלמות. הם יהיו אתכם ויתמכו בכל רצונכם מתחילת השיפוץ, ועד סופו. בדרך כלל, הם יעשו זאת בעלות קצת יותר גבוהה בד"כ מזו של הקבלן "החאפר" (שבעצם בא רק להזיק לכם תמורת תשלום).

קבלן שיפוצים הגון וישר, יוכל לחסוך לכם הוצאות מיותרות אשר עלולות להופיע עקב עבודה חסכונית, לא מקצועית. הוצאות אלו, יכולות להגיע לאלפי, ואף עשרות אלפי שקלים שיתבזבזו על תיקוני הנזקים שנגרמו על ידי הקבלן "המסור והחסכוני" שלכם.

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם, "מה גורם בד"כ לנזקים בעבודות השיפוצים?" הרי זה ברור לכל אחד, שבנאדם אשר אינו בעל ידע וניסיון פרקטי בתחום השיפוצים, לעולם לא יהיה מסוגל לתת איכות עבודה זהה לרמת הגימור, אותה יספק לכם קבלן מנוסה או קבלן בתחום זה.

איך תמצאו את הקבלן שלכם?

כאמור, אם אתם גרים בשדה בוקר, הרי שאין ספק שתזדקקו לשירותי קבלן שיפוצים בשדה בוקר. כזה שיהיה נגיש לכם וזמין. לפני שאתם חותמים חוזה על עבודות שיפוצים בשדה בוקר, חשוב לבדוק היטב הרזומה של אותו קבלן שיפוצים . מומלץ לראות מבנים קודמים שהוא שיפץ, לשוחח עם בעלי המבנים, ולקבל תמונה מלאה של אופן התנהלותו המקצועית ויחסי האנוש שלו.

לאחר שסימנתם את הקבלן המתאים לצורך עבודות שיפוצים בשדה בוקר, מגיע שלב החתימה על חוזה עבודות השיפוץ. כאן חשוב לעגן את כל הפרטים הרלבנטיים לשיפוץ, ובעיקר לוחות זמנים ברורים. לקבלני שיפוצים יש נטייה לחרוג מהלו"ז שנקבע מראש, וחשוב להכניס סעיף של פיצוי במקרה של עיכוב מעבר לזמן סביר. הבית שלכם הוא המקום הפרטי שלכם – דאגו למצוא עבורו את אותו קבלן השיפוצים המקצועי ביותר לביצוע עבודות שיפוצים בשדה בוקר. בהצלחה!

תבדקו שהקבלן או השיפוצניק שלכם משתמש בחומרים איכותיים

כיום קיימים בחנויות הרבה מאוד סוגי חומרים המיועדים לשיפוץ דירה בשדה בוקר, חומרים אלה מתאימים לצרכים שונים.

חלקם איכותיים וחלקם גרועים ביותר. כמו שבטח כבר ניחשתם – "חאפר", ינסה לרכוש חומרים זולים ופשוטים ולמכור לכם אותם כחלק מעבודת השיפוצים אותה יבצע. כך הוא יוכל להרוויח עליכם עוד אחוז נחמד מעלות השיפוץ אשר סיכמתם. הלקוח בד"כ אינו מודע לאיכויות החומרים, ולכן קל מאוד יהיה ל"שיפוצניק" הלא ישר הזה, למכור לו את החומרים בלי שאפילו יחשוד שמשהו כאן לא ממש בסדר.

חשוב לזכור: כל שיפוץ דירה טוב – נעשה רק בחומרי בניין טובים

במהלך ביצוע כל עבודת שיפוצים, קבלן שיפוצים בשדה בוקר מחוייב להשתמש בחומרים איכותיים בלבד, ולכן, כל החומרים בשיפוץ, אמורים להיות בעלי תו-תקן ישראלי. שיפוצניקים או קבלנים שאין להם כל כוונה להיות אמינים עם הלקוחת שלהם, יבחרו לרכוש את החומרים הזולים ביותר, ובכך להוריד די משמעותית מאיכות השיפוץ שלכם.

 

קבלן שיפוצים מסוג זה, ירוויח בערך כ30% מחיסכון מלקנות חומרים איכותיים נושאי תו-תקן. הוא ירוויח ומי שיפסיד שה אתם. לכן, מומלץ מאוד, לא להתבייש ומראש לבקש לראות את החותמת של מכון התקנים.

 

קבלן שיפוצים כזה, ינסה להרוויח עליכם גם ברכישת אביזרים או כלים לבנים. לדוגמה, אם מדובר באסלה, קיימת אסלה מסוג א' וגם אסלה את אותה האסלה אבל מסוג ב'. קבלן שיפוצים או שיפוצניק לא אמין, יביא לכם אסלה מסוג ב' (ויעמיד פנים כאילו היא סוג – א') כל זה רק כדי להרוויח על חשבונכם עו 20%-30% מעלות האסלה. אותו הדבר עם ריצוף. גם כשרוכשים קרמיקה יש ריצוף סוג א' ו ריצוף זול יותר מסוג ב'.

 

לכן, הפתרון הטוב ביותר הוא לרכוש את חומרים לבנים וגם כלים סניטריים בעצמכם, ואם אין ביכולתכם לעשות זאת, ודאו כי על הכלים נמצאת תווית (סוג-א') ולא מופיעה התווית של סוג ב'. חוץ מזה, כדאי גם לבדוק שאין פגמים קטנים על הפריט, עיוותים בצורה, שריטות, גודל וכדומה…

 

גם במקרה והחלטתם לקנות את הכל בעצמכם, יכולות להתעורר בעיות. בעיקר כדאי להיזהר אם בחרתם לקנות באיזשהו מקום קטן ולא ממש מוכר, שמציע מחירים זולים או מבצעים נוחים במיוחד.

אל תתפלאו אחר כך שגיליתם כל מיני סימנים של אי תקנות או עיוותים בצורת האביזר וכו.

 

קבלן שיפוצים בשדה בוקר אמין חייב לספק אחריות בכתב על כל העבודות שלו

חובה על כל קבלן שיפוצים המבצע שיפוץ לספק אחריות כתובה לטיב העבודה. מספר שנות האחריות הינו תלוי בסוג העבודה. לדוגמא: על עבודות אינסטלציה ניתנת אחריות ל- לפחות 3 שנים. אחריות הניתנת על עבודות איטום היא חמש שנים לפחות. בדרך-כלל ברוף סוגי עבודות שיפוצים בשדה בוקר, ניתנת אחריות לפחות לשנה אחת.

 

במסגרת האחריות, מוטלת על הקבלן חובה להגיע ולתקן את המקום שדורש תיקון, וזאת ללא כל תשלום נוסף תוך זמן מוגדר שסוכם מראש, במידה ולא הסתיימה תקופת האחריות המופיעה בחוזה העבודה תחת סעיף "אחריות" אותו נתן הקבלן בסוף השיפוץ.

כנ"ל, אחד מסעיפי הסכם העבודה, חייב להכיל בתוכו את נושא האחריות, בסעיף זה אמור להיות מצוין במפורש ובכתב, למשך כמה זמן חלה האחריות (לדוגמה: "אחריות עבור עבודות הקרמיקה היא -3 שנים מלאות), וגם תוך כמה זמן, לאחר הקריאה, התחייב הקבלן להגיע ולטפל בנדרש.

טיפים נוספים לבחירת קבלן שיפוצים בשדה בוקר שהולך לשפץ לכם את הבית

רצוי מאוד ואפילו היתי אומר חובה שאנשי המקצוע שעובדים אצלכם, יהיו מבוטחים – ביטוח צד ג'. נכון שביטוח זה לא מועיל במקרה והכל בסדר כל עוד לא קורה שום דבר.

ואין שום משמעות לביטוחים האלה אם לא נגרם נזק כלשהו לביתכם בזמן השיפוץ (והקבלן המשפץ מסרב לקחת אחריות עליו) או חס וחלילה נעשה נזק בריאותי מסוים לאחד מבני המשפחה שלכם – כתוצאה מתהליך השיפוץ, סביר להניח, ויהיה אחוז גדול מאוד שתתבעו את איש המקצוע שלכם.

במקרה זה, אם קלן שיפוצים שלכם לא מבוטח, ייתכן והוא פשוט לא יוכל לעמות בעלות הקנסות ולא יהיה ביכולתו לכסות את הנזק שנגרם לכם מהבחינה הכספית. אם הקבלן אכן מבוטח, חברת הביטוח שלו תישא בהוצאות אלו, ואזי המצב יראה הרבה יותר .

שיפוץ דירה

רבים מאיתנו בוחרים לשפץ את הדירה שלהם או את העסק, לשדרג, לחדש ולהתאים את המקום כך, שיתאים לצרכים האישיים שלנו ועוד. בהרבה מקרים ניתן לשפץ גם כדי להימנע מרכישת דירה חדשה, מה שנותן אפשרות לחסוך הרבה כסף.

שיפוץ דירה בשדה בוקר הוא פרויקט גדול, ארוך ומורכב מאוד שדורש ניהול מקצועי וסבלנות רבה. אם אינכם שייכים לתחום השיפוצים, בנייה או העיצוב, תצטרכו להתייעץ במומחים כאלה במהלך השיפוץ.

נכון שתחום השיפוצים זהו תחום הרבה יותר פשוט מעריכת דין למשל בעיני אנשים רבים, אבל טעות גדולה לחשוב שזהו תחום פשוט ושכל אחד יוכל להבין בקלות את כל שלבי העשייה אותם יצטרך לבצע כדי ליזום את השיפוץ בדירתו.

במילים אחרות, שיפוץ דירה בשדה בוקר זהו אתגר לא פשוט גם אם יש לכם טעם טוב וידיים של הנדימן לא רע. כל מי שחווה לפחות פעם אחת בעבר חוויית שיפוץ דירה או כל מקום מגורים אחר, יודע שתהליך של השיפוץ (במידה והוא לא בנוי נכון) מסוגל לגרום לחילוקי דעות ואפילו למריבות בחלק מהמשפחות. וזה הגיוני. משום שלכולנו יש טעמים שונים והבדלים ברצונות ושאיפות בכלל.  לכן, הכנו לכם את המדריך הקליל והמקוצר הזה ובתוכו רשמנו – מה כדאי ומה לא כדאי לכם לעשות  כדי לעבור את השיפוץ בצורה נעימה ולשמור על שלום בית.

שלבים לשיפוץ דירה בשדה בוקר

שיפוץ דירה – בחירת שיפוצניק או קבלן שיפוצים

לפני שניגש להסבר "איך בוחרים את הקבלן או השיפוצניק לשיפוץ ביתכם", נברר תחילה מה אומרים לנו המושגים כמו "שיפוצניק", "קבלן שיפוצים", "חאפר".

קבלן שיפוצים – הוא אדם שרשום ברשם הקבלנים תחת הסיווג 100 – (בנייה)  131 – (שיפוצים)  או – 135 – (הרחבת מבנים). בארץ ישנם הרבה "קבלנים" שמספרים שהם קבלנים רשומים, אך למעשה הם רשומים בסיווגים לא רלוונטיים לשיפוצים ומשתמשים ברישום תחת קטגוריית רישום אחרת לחלוטין שאינה קשורה באופן ישיר לשיפוצים.

לדוגמה – מי שרשום כקבלן אינסטלציה או חשמל, לוקח על עצמו גם עבודות הריסה, בינוי ושיפוצים כלליים.  שיפוצניק – אדם שמבצע עבודות שיפוצים שונות אך אינו קבלן רשום בסיווג המתאים או שאינו רשום כלל ברשם הקבלנים. חאפר – אדם המעוניין בכספכם בלבד.

לא במיתוג עצמי, לא בסיפוק רצונותיו של הלקוח ולא במתן שירות אמין ואיכותי לצורך התקדמות וצבירת לקוחות איכותיים. בדרך כלל זהו אדם שהוא לא מקצועי כלל, ואינו ישר.

שימו לב: לא יהיה נכון מצידכם לשפוט קבלן רק לפי הנייר שבידו. ולא נכון לחשוב שרק קבלן שיפוצים רשום יוכל לספק לכם עבודה איכותית ויחס אישי. במקרים רבים קבלנים טובים, אמינים ואיכותיים ביותר, הם דווקא שיפוצניקים בעלי צוותים שאין להם רישום כלשהו ברשם הקבלנים כלל.

התייעצו עם שכנים, קחו המלצות מחברים ומקרובי משפחה, השתמשו באתרים שאוספים חוות דעת על קבלנים ושיפוצניקים והכי חשוב – תמיד, לפני שתבחרו את המשפץ שלכם, תראו את העבודות שביצע השיפוצניק לו אתם חושבים לתת את המפתח מדירתכם.

 

הכנת תוכנית לפני שיפוץ דירה בשדה בוקר

עוד לפני תחילת השיפוץ, תדאגו להכין לכם תוכנית שיפוץ ברורה ולא לגבש אותה תוך כדי ובזמן העבודה. זה לא ימנע תוספות או שינויים לגמרי ובאופן מוחלט, אך בהחלט יוריד את הסיכויים לחרוג יותר מדי ממה שתכננתם לבצע בפועל.  רצוי מאוד שתבינו ש כל תוספת או שינוי מהותי, ייקח זמן וגם כסף.

השיפוץ כמובן יכול להיות חלקי ויכול להיות גם מקיף מאוד. חשוב מאוד לבדוק ולהחליט מה תהיה תכנית השיפוץ כבר לפנמי תחילת השיפוץ בפועל. לחשב את שלבי העבודה ואת סדר העדיפויות וכדומה.

שיפוץ דירה בשדה בוקר – הצעת מחיר מקבלן שיפוצים

אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת. קחו מספר הצעות מחיר לפחות 3-4 מקבלנים או שיפוצניקים שונים, רצוי כאלה אליהם הגעתם בהמלצות מאנשים או אתרים מוכרים. לא תמיד נכון יהיה מצידכם לבחור בשיפוצניק הזול ביותר.

למרות שמצד שני, לא בהכרח כל מה שהכי יקר הוא הכי טוב בדרך כלל. הרגישו את הבנאדם שעומד מולכם. הוא יכול להיות הכי מקצועי ויחד עם זאת נצלן, חמדן ולא מתחשב. הוא יכול להיות בעל מקצוע טיפה יותר מבינוני אבל עם רצון ענק לתת שירות טוב ואמין ללקוח שלו.

כל שיפוצניק יכול לבקש מחיר ראוי לשיפוץ לפי הסטנדרט שהוא נותן ולפי היבטים נוספים אותם הוא לוקח בחשבון.

חשוב מאוד וכדאי להזכיר לקבלן או לשיפוצניק שלכם להכניס להצעת המחיר את הסכום הסופי – מה שימנע ממנו אח"כ לבקש מכם תוספות שונות. רצוי שיצוין בכתב ברור בהצעת המחיר , הסכום הסופי שאינו כולל תוספות אשר אינן מופיעת בפירוט הצעת מחיר.

אם תרצו בתוספות נוספות , הקבלן יתבקש לבצע אותן אך בתוספת תשלום נוסף למה שסוכם בהצעה.

תקציב שיפוץ דירה בשדה בוקר

עוד לפני שתחשבו על "מה משדרגים ועל מה מוותרים" עליכם לקבוע את סכום הכסף שתרצו להשקיע בשיפוץ דירתכם ורצוי מאוד שסכום זה יהיה סכום סופי ביותר.

כך תוכלו להימנע מקונפליקטים רבים, לחסוך הרבה כספים ולא להיסחב אחר פיתויים אינסופיים אותם יציע לכם קבלן שיפוצים במהלך השיפוץ. חשוב מאוד שתקבלו החלטה ותדעו כמה כסף אתם מוכנים להוציא על השיפוץ ומהו הקו האדום שלכם מבחינת ההוצאה הכספית.

חשוב מאוד להבין, שבמהלך בניית התקציב תצטרכו לקחת בחשבון חריגות מהזמנים, תוספות (ורצונות) שצצות במהלך כל שיפוץ והוצאות בלתי צפויות נוספות שיכולות להגיע גם עד 25% מהתקציב שהגדרתם לעצמכם.

הוסיפו סכום זה לתקציבכם, ותקבעו את התקציב "הסופי" לאחר שתפגשו את כל בעלי המקצוע הנדרשים ותקבלו מהם הצעות מחיר מדויקות וחתומות. רצוי מאוד וכדאי למנוע חריגה מהתקציב שלכם, שעלולה להפתיע אתכם עקב הערכת זמני העבודה של קבלן שיפוצים או בעלי מקצוע אחרים כמו נגר, רצף, חשמלאי, אינסטלטור או מרכיבי הדלתות למשל. את החריגה תוכלו למנוע בעזרת סעיף ברור ומדויק בחוזה שלכם, בו תדרשו מהקבלן לשלם קנס על עיקובים וחריגה מלוח הזמנים.

ניהול התקציב והתשלומים במהלך שיפוץ דירה בשדה בוקר שלכם

ניהול התקציב במהלך השיפוץ נעשה עם רצינות יסודיות ודייקנות. טבלה ברורה ומסודרת תוכל לשמש אותכם למטרה חשובה זו ולמנוע לכם הרבה כאבי ראש מיותרים. בטבלה תוכלו לעדכן את כל העלויות הצפויות, הצעות מחיר של כל בעלי המקצוע, תשלומי המסים וגם פעולות שלא ממש נכללות בשיפוץ כמו שדרוגים או תיקונים שאינם צפויים כלל, עלויות הובלה, ניקיון לאחר השיפוץ וכדומה.

אתם בטח לא תשמחו לגלות שבעל המקצוע או הקבלן המשפץ את ביתכם ברח עם כספכם ולא גמר את העבודה. לכן, כדי למנוע סיטואציות כמו זו, תצטרכו לחלק את התשלום לחלקים בהתאם לשלבי עבודה המתבצעת בפועל ולשלם סכום מסוים לאחר סיום כל שלב ושלב של השיפוץ.

אל תשלמו מראש לשיפוצניק שלכם, גם אם אתם סומכים עליו בעיניים עצומות. שלמו רק על החומרים וההוצאות של מבצע העבודה בדירתכם לפני תחילת השיפוץ.  ואת שאר הסכום חלקו לתשלומים כנ"ל.