שיפוץ פנימי

זקוקים לשיפוץ, ייעוץ או הצעת מחיר?

שיפוץ מקצועי, ייעוץ ויחס הוגן, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

שיפוץ פנימי

שיפוץ פנימי הוא אחד המעמסות הכבדות והמורכבות בחיי בית ומשפחה.

לא חסרים סיפורים על אנשים שאיבדו עשרות ומאות אלפי שקלים על שיפוץ פנימי שלא צלח, וכואבים אף יותר מקרים בהם החברה שהייתה אמורה להיות אחראית על אותו שיפוץ פנימי נכשלה או נעלמה עם הכסף.

כמו בהרבה תחומים מקצועיים אחרים, חשוב ביותר לדעת בידי מי לשים את העניין של שיפוץ פנימי מוצלח.

שיפוץ פנימי יכול לשדרג פלאים את הבית, ולא משנה אם מדובר בבית מושכר או בדירה שנרכשה במיטב כספי בעליה.

מצד שני, שיפוץ פנימי שכושל יכול להוריד את ערכה פי עשרות מונים ואף חשוב כך – להוריד את ערכה בעיני בעליה.

שיפוץ פנימי צריך להיעשות בסבלנות ובדרך הנכונה. בנוסף, שיפוץ פנימי לרוב כרוך בהרבה מאוד משאבים וכסף.

מעבר לעובדה שיש להיערך לתקופה של שיפוץ פנימי בדרך הנכונה – גם מבחינת בני המשפחה וגם מבחינה אישית – יש להתכונן להוצאה משמעותית שלרוב יודעים איפה היא תתחיל אך לא ניתן לדעת היכן תסתיים.

שיפוץ פנימי יכול להתחיל לדוגמא מהסלון, אך סביר כי לאחר קבלת התוצאה הסופית ירצו בעלי הבית להמשיך באותו שיפוץ פנימי וליישר קו גם עם המטבח והחדרים.

כמובן שהנושא תקף לכל חלקי הבית: שיפוץ פנימי בחדר הילדים יחייב לרוב שיפוץ פנימי נוסף בקומה כולה או לפחות בחדרים האחרים.

כאמור, במהלך תקופה של שיפוץ פנימי רוב המשפחה מושבתת מהחיים הרגילים. אם זה בגלל העובדים שמסתובבים בבית או אם זה בגלל הרעש והלכלוך, לא ניתן לנהל חיים תקינים.

רוב המשפחות לוקחות זאת בחשבון ולכן הרבה מאוד אנשים חוששים ולא יודעים מאיפה להתחיל, גם אם גמרו בדעתם שהם מעוניינים לעשות שיפוץ פנימי.

עם זאת, יש לזכור כי שיפוץ פנימי שנעשה פעם אחת כמו שצריך יכול להכניס אנרגיות חדשות, מועילות וטובות עבור הדיירים והמשפחה בצורה ששום שינוי אחר לא יצליח לתת.

לכן, כדאי לחשוב טוב מי האחראי על הנושא שיפוץ פנימי ובידי מי להפקיד את המפתחות.

ראשית, יש להחליט כיצד רוצים לעשות שיפוץ פנימי. יש לחשוב היטב במה כדאי להתמקד ובמה לא, ולשתף את כל הנוגעים בדבר. שיפוץ פנימי בבית יכול להיות חוויה חד פעמית עבור כל בני המשפחה, וחשוב להתייחס אליו ככזה.

אם ההורים, לדוגמא, ישדרו לילדיהם שתפקידו של שיפוץ פנימי מסויים בו בחרו לשפר לכולם את רמת החיים, הם יהיו הרבה יותר סבלניים כלפיו.

בנוסף, על ההורים לשתף את ילדיהם בתהליך קבלת ההחלטות ובתכנונים על מנת למנוע מצב של אכזבה בסוף, בעיקר משום שתהליך כזה של שיפוץ פנימי כרוך בהרבה משאים והכסף.

למעשה, בעניין הזה של שיפוץ פנימי צריכים לקחת חלק כולם ללא יוצא מן הכולל.

כאן נכנס לתמונה האלמנט החשוב ביותר כשניגשים להזמין שיפוץ פנימי מכל סוג: החברה שעושה אותו. אנו מודעים לסיבוכים שיכולים להתבצע בגלל שיפוץ לא איכותי, ובעזרת ניסיון רב שנים של טיפול בבניינים פרטים, חדשים כישנים, יידעו גם כיצד למנוע אותם או להתמודד מולם במידת הצורך.

מה שבטוח, עלות מול תועלת היא פקטור רציני כשבוחרים לעשות שיפוץ פנימי ולכן יש לשקל את הנתונים בצורה הנכונה. בין אם זה שיפוץ פנימי או סתם איטום של גג, עדיף ללכת למומחים בתחום ולא לצאת להרפתקאות מיותרות.

קרא עוד